▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

دوشنبه 27 اسفند 1397 Monday 18 March 2019 11 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

در تجهيز منابع و اقتصاد مقاومتي

بانك كشاورزي بانك برتر استان

بانك كشاورزيسايت خبري ويرا - مدير شعب بانك كشاورزي استان ايلام در گفتگوي اختصاصي با سايت خبري ويرا گفت: كل پرداختي هاي بانك كشاورزي استان ايلام در سال 95 بيش از 27 هزار فقره تسهيلات با رقم 3 ميليارد و276 ميليون ريال در راستاي افزايش ميزان توليد و سطح زير كشت محصولات ، فعاليت واحدهاي توليدي و پرداخت هاي خاص بوده است.

هوشنگ حيدرنژاديان با تبريك سي وهشتيمن سالگرد پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي و تسليت ايام فاطميه گفت : بانك كشاورزي از بانكهاي دولتي با ماهيت تخصصي با خدمت گزاري به جامعه هدف كشاورزي و دامي كشور است كه 21 خرداد 1312 در هشتاد و سه سال پيش و پس از ادغام بانك توسعه تعاون و اعتبارات كشاورزي راه اندازي شد.

وي بانك كشاورزي را با كارنامه‌ي تاريخي در خدمت رساني به انسانهايي با كد يمين و عرق جبين و نقش حياتي در تامين غذاي كشور و مناسبات اقتصادي كشور، بازوي توانمند دولت در بخش اقتصادي و كشاورزي دانست و افزود: اين بانك نقش مهمي را در توسعه و اقتصاد كشاورزي، افزايش توليد، خلق ثروت و اشتعالزايي ايفا مي‌كند.

حيدرنژاديان ادامه داد :مجموعه بانك كشاورزي در استان ايلام با 32 شعبه فعاليت مي‌كند و تنها فعال بانكي است كه در تمام نقاط استان داراي شعبه است و در نقاطي مانند سرابباغ ، ماژين ، زرنه ايوان ، موسيان و دشت عباس و مورموي و تمام مناطق استان داراي شعبه است.

وي با بيان اينكه سيستم بانك كشاورزي بر اساس ماموريت‌هاي اجتماعي است و سودآوري محور برنامه هاي اين بانك نيست اظهار داشت :عمده ي فعاليت هاي اين بانك پرداختن به بخش كشاورزي و دامي است و بانك كشاورزي با شعار "بانك همه‌ي مردم ايران "همه‌ي اقشار جامعه و اصناف را در جهت توسعه‌ي زيربنايي استان پوشش داده است .

مدير شعب بانك كشاورزي استان ايلام به ابعاد اجتماعي خدمات اين بانك اشاره كرد و گفت: پرداختن به حوزه زنان در قالب طرح حضرت زينب(س) با پرداخت تسهيلات با سود قرص الحسنه كم بهره به زنان سرپرستان خانوار يكي از ارزشمندترين خدمات اين بانك به جامعه‌ي زنان روستايي است.

وي در ادامه به طرح "تاك"(تامين آتيه كودكان و نوجوانان) و پرداخت تسهيلات به گروه هاي خوديار روستايي بين 10 تا 15 نفره با ضمانت خود زنان براي اولين بار در استان اشاره كرد و افزود:در راستاي ايجاد واحدهاي كوچك اقتصادي و پوشش درآمد دختران روستايي حدود 16ميليارد ريال پر داخت شده است.

حيدرنژاديان يكي ديگر از ماموريت‌هاي اجتماعي بانك كشاورزي را بانك پذيري كودكان و نوجوانان بين 11 تا 15 سال به عنوان جامعه هدف دانست و گفت: بيش از 2 هزار كيف پول الكترونيكي با 10 هزار تومان اعتبار و بدون هزينه ي صدور كارت با اعتبار 200 ميليون ريال و همچنين پكيج آموزشي معادل 40 مليون تومان به دانش‌آموزان روستايي اهدا شده است.

IMG_4979.jpg

هوشنگ حيدرنژاديان به خدمت رساني به زائرين حسيني در اربعين با راه‌اندازي ايستگاه صلواتي در مهران و ايلام نيز اشاره كرد و ادامه داد: 160 ميليون ريال اقلام خوراكي مورد نياز زائرين خريداري و در اختيار آنها قرار گرفته است.

وي افزود :در حوزه‌ي فرهنگي بيش از 72 ميليون ريال براي تجهيز و تكميل نمازخانه ها و ديگر حوزه‌هاي فرهنگي هزينه شده است .

مدير شعب بانك كشاورزي استان يكي ديگر از ارزشمندترين فعاليت‌هاي اجتماعي اين بانك را پرداخت يك ميليارد و 400 ميليون ريال براي آزادي 10 نفر زنداني بدهكار مالي در آينده‌ي نزديك عنوان كرد و خاطرنشان كرد : همچنين بانك كشاوري كليه هزينه هاي ساخت يك مدرسه 6 كلاسه با اعتبار 8 ميليارد ريال در پاكل گراب را به عنوان يك خدمت عام المنفعه با موافقت مديرعامل بانك كشاورزي كشور با نگاه به مناطق را پرداخت نموده و كلنگ احداث آن به زودي به زمين زده خواهد شد.

وي در بخش ديگر از سخنان خود به پرداخت تسهيلات ازدواج در شعب بانك كشاورزي استان اشاره كرد و گفت: در سال 95 تا كنون149 ميليارد ريال تسهيلات 10 و 5 ميليون توماني قرض الحسنه به 1500 نفر متقاضي پرداخت شده است.

جيدرنژاديان رقم جذب و جلب اعتبارات از محل صندوق توسعه ملي در استان در جهت توسعه بخش كشاورزي در سال 95 را 11 ميليارد ريال با هشت فقره پر داختي عنوان كرد و ادامه داد : 52 ميليارد ريال به يك هزار و 118 نفر در محل خسارت خشكسالي عشايرو 344 مورد تسهيلات با اعتباري بالغ بر 162 ميليارد ريال در جهت خريد تجهيزات و مكانيزاسيون كشاورزي در سال 95 پرداخت شده است.

وي به اشتعالزايي 65 نفر با پرداخت 9ميليارد و 500 ميليون ريال تسهليلات به مددجويان كميته امداد و 26 نفر در بهزيستي با اعتباري بالغ بر 2 ميليارد 600 ميليون ريال اشاره كرد و تصريح كرد : در محل بند" دال" تبصره 4 در استان كه وزارت كشاورزي متولي آن است ، از 109 ميليار ريال اعتباري كه ابلاغ شده 104 مليارد ريال معادل 98 درصد جذب شده است.

وي به عملكرد مناسب اين بانك در پرداختن به منويات مقام معظم رهبري در موضوع اقتصاد مقاومتي و كسب رتبه‌ي اول در بين سيستم بانكي استان اشاره كرد و گفت: بانك كشاورزي استان در موضوع اقتصاد مقاومتي و بنگاه هاي كوچك 429 ملييارد ريال پرداخت نموده است .

هوشنگ حيدرنژاديان به توسعه بانكداري الكترونيكي و ارائه‌ي خدمات در بستر الكترونيك و كاهش مراجعات غير حضورري با راه‌اندازي 54 دستگاه اي تي ام در مناطق مختلف استان و همچنين نصب 3 هزار پايانه فروش در مراكز خريد اشاره كرد و خاطرنشان كرد : صدور كارت در شعب اين بانك به صورت آني انجام مي‌گيرد و در حوزه بانكداري الكترونيكي به دنبال توسعه بانكداري در تمام مناطق استان هستيم

وي ادامه داد : در ميزان سطح نفوذ بانك در حوزه بانكداري الكترونيكي بر اساس آمار پشتيان فعاليتهاي بانكي دستگاه هاي كارتخوان، كارتخوان ها رتبه دوم يا سوم در استان را در اختيار داريم .

حيدرنژاديان ادامه داد : بانك كشاورزي استان ايلام در تجهيز منابع رتبه دوم استان را دارا مي باشد و اين بانك تا دوهفته ي گذشته رتبه اول را از آن خود كرده بود.

وي در خصوص بخشودگي تسهيلات زير 100 ميليون تومان نيز گفت :جزئيات و دستورالعمل اين طرح ومنابع و اولويت هاي بخشودگي اين طرح تاكنون مشخص نشده و پيش بيني مي شود تا پايان سال اين دستور العمل ابلاغ و اجرا شود.

مدير شعب بانك كشاورزي استان با بيان اينكه يك هزار و 499 ملياررد مانده‌ي مطالبات غير جاري استان است كه از اين رقم 1285 ميليارد تسهيلات زير يك ميليارد ريال است افزود : 114 ميليارد ريال مطالبات بالاي يك ميليارد ريال است و عمده مطالبات زير يك ميليارد ريال است كه بيشترين سهم را در استان داريم.

وي در پايان يادآور شد خوشبختانه بدهكار كلان در استان نداريم و پرونده‌ي بدهكاران پيچيدگي خاصي ندارند و با اقدامات قانوني املاك تمليك ونسبت به تعيين تكليف آنها اقدام شده است.

عكس از ناصر گل نظري

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group