▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

پنجشنبه 1 فروردين 1398 Thursday 21 March 2019 14 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

در پی انتشار يادداشتی از حجت‌الاسلام لروند

پاسخ ویرا به امام‌جمعه‌ی محترم ایوان

سايت ويرا

سايت خبري ويرا -ویرا به شما یادآور می‌شود دفاع از نماینده‌ی ولی فقیه و روحانیت در استان دفاع از شخص نیست بلکه دفاع از جایگاه معنوی و حکم رهبری است، دفاعی که شما حتی یک پاراگراف در یادداشتتان بدان نپرداختید.

 

جناب حجت‌الاسلام علی‌محمد لروند(دامه افاضاته)

سلام علیکم

سال نو را محضر جنابعالی تبریک عرض نموده و از خداوند متعال سالی پر منبر و دست به نقد برایتان آرزومندم.

در نخستین یادداشت ۹۶، سایت خبری ویرا را مورد عنایت قرار داده و چند پاراگراف از یادداشت پرتلاطم‌تان را به این سایت خبری اختصاص داده‌اید.

سایت خبری ویرا را از خطرات دانسته‌ و تعجب فرموده‌اید که این سایت از روحانیت دفاع کرده‌ است و این دفاع را گل بخودی خوانده‌اید.

جناب آقای لروند در ابتدا بایستی از شما تشکر کنم که زمینه‌ی نگارش مطالب طنز در استان را فراهم نمودید و سخنرانی‌های سوژه‌ساز جنابعالی، ویرا را دست به طنز و خودتان را نیز پا به توپ و این امر در یادداشتتان هویدا می‌باشد.

دوران طلبگی و دانشجویی دوران پر رمز و رازی است و شما دوست می‌دارید در آن بمانید و با تردستی در پاراگراف اولتان گفته‌اید نه به عنوان امام جمعه بلکه به عنوان یک طلبه و دانشجو از کسانی که از عمامه به سر انتقاد می‌کنند تشکر می‌کنم و چه زیرکانه توهین‌ها و افتراهای شیخ سخنران به حاج‌آقای لطفی را تا حد انتقاد تنزل داده‌اید!

جناب حجت‌الاسلام لروند! شما از معدود روحانیونی هستید که بارها در این استان مصداق 'شب و تاریکی' بوده‌اید و در جریان انتقال آب سیاهگل ایوان به چوار با جمله‌ی تفرقه‌انگیز' برادر کوچک و برادر بزرگ 'می‌خواستید چوار و ایوان را در روبروی هم قرار دهید که همین رسانه و دیگر رسانه‌های استان نیت سوء‌تان را آشکار کرد و اجازه نداد دست برادری به خون همسایه‌ی خود آغشته شود.

شما که باید روضه‌خوان حسین باشید و مدام لعنت کنید آل‌یزید را برای بستن آب بر روی فرزندان حسین، چرا آب را بر روی مردم آن منطقه بستید و بر خواسته‌ی خود مُصر بودید؟این اقدام شما تفرقه‌انگیزی است یا اقدام ویر؟ بلاشک جنابعالی تنها امام‌جمعه‌ی تندروی این استان می‌باشید که بسیار علاقمند به عبور از نماینده‌ی ولی فقیه در استان هستید و موضع‌گیری‌های جنابتان در تمام مسائل استان و تایید غیر مستقیم توهین‌های شیخ سخنران علیه نماینده‌ی ولی فقیه گویای این واقعیت است.

ویرا به شما یادآور می‌شود دفاع از نماینده‌ی ولی فقیه و روحانیت در استان دفاع از شخص نیست بلکه دفاع از جایگاه معنوی و حکم رهبری است، دفاعی که شما حتی یک پاراگراف در یادداشتتان بدان نپرداختید.

شما حرمت لباس مقدس امام جمعه را خدشه‌دار و بارها توسط تعدادی جوان خام تحریک شده‌ و سخنانی سراب‌وار را در تریبون نماز جمعه بیان داشته‌اید که کذب محض بوده و فضاسازی مجازی بوده است.

سایت خبری ویرا برای تنها امام‌جمعه‌ای که طنز‌ نوشته است شما بوده‌اید و بی‌جهت طنزها را به دیگر ائمه‌ی جمعه‌ی محترم تعمیم ندهید و البته از خاطر نمی‌بریم که امام جمعه‌ی محترم دهلران نیز که برای هر موضوع کوچکی در استان و کشور مثل جنابتان موضع‌گیری می‌کردند در 'جشنواره‌ی مهم تئاتر شرهانی' در دهلران با موضوع ایثار و شهادت حضور نیافتند و اعلام نظر نفرمودند، البته هیچ امام جمعه و مسئولی طبق قانون مطبوعات از نقد و طنز مصون نیست.

فرموده‌اید ویرا از اصلاح‌طلبی حمایت کرده‌است. این سخنان را بهتر است پس بگیرید چون در سالهای اخیر بیشترین نقدها و طنزها در ویرا از دولت و اصلاح طلبان استان بوده است و کشاندن پای طنز‌های سیاسی این سایت در خطبه‌های ایوان بویژه در مورد رفتن بسطامی از فرمانداری ایوان و تشکر جنابتان از ویرا را که از خاطر نبرده‌اید.

جناب آقای لروند در ادامه‌ی یادداشتتان با زیرکی خاصی گفته‌اید که در فضای مجازی گفته‌اند که اشرافیگری در نزد ائمه جمعه هست و   اما فقط خودتان را از این اتهام تبرئه کرده‌اید و هرچند نگفته‌اید که دیگر ائمه‌ی جمعه‌ی استان نیز از این اتهام مبرا هستند اما بار دیگر افاضات روحانی سخنران در خصوص اشرافیگری ائمه‌ی جمعه‌ی استان را تلویحا تایید نموده‌اید.

در پاراگراف بعد زیرکی بیشتری را چاشنی مطلبتان نموده‌ و اظهار داشته‌اید: برخی گفته‌اند این چه قانونی است که امام‌جمعه‌‌ها مادام‌العمری در یک شهر می‌مانند. حال سوال این است به جز حجت الاسلام لطفی کدام امام‌جمعه بیشتر از ۱۵سال در این استان بوده‌اند و اگر منظورتان در این جمله همراهی با همان شیخ سخنران حسینیه‌ی امام حسین ایلام نیست که امام‌جمعه‌ی ایلام را با توهین‌آمیزترین واژه‌ها خطاب قرار داده است ،پس کیست؟!

ادبیات شما و سخنران مسجد کوثر و حسینیه‌ی امام حسین شهر ایلام در ۲۸اسفند و ۹فروردین یک فصل مشترک دارند و آن هم غلبه‌ی افراط‌گرایی بر خردگرایی و عقلانیت است.
شما بر‌خلاف مشی پیشینتان که به هر موضوعی با قید فوریت واکنش نشان می‌دادید اما این بار به جای خطبه‌های انقلابی‌تان! و  انتقاد از سخنان شیخ سخنران، آمده‌اید از هر دری سخن رانده و از پسر صادق آهنگران، حجت‌الاسلام رئیسی  و آیت‌الله علم‌الهدی و ...گفته‌اید و سایتی را شخم زده‌اید و هر کلیدواژه‌ای را در لفافه برای عبور از حجت‌الاسلام لطفی گفته‌اید که انتظار می‌رود کماکان به جای توجیهات پیچ در پیچ،کنایه آمیز و ایهام‌دار به صورت شفاف بیان نمایید که توهین آن سخنران به نماینده‌ی ولی فقیه در استان را قبول دارید یا نه؟
در پاراگرافی دیگر و در موضوع اشرافیگری از یادداشتتان مبرهن است وقتی گفته‌اید که ممکن است در بین امام جمعه‌ها افرادی باشند که وجودشان آسیب‌زا و مشکل‌آفرین باشد‌. اگر در موضعتان صادق هستید چرا با ذکر نام و مستندات اعلام نمی‌فرمائید تا اگر اشرافیگری در نزد ائمه‌ی جمعه استان وجود دارد در معرض شناخت مردم قرار گیرد! نه چون آن سخنران مورد بحث به کلی‌گویی روی آورید.
و در پاراگراف‌های آخر تیر خلاص را شلیک نموده و بدون ذکر نام امام جمعه‌ی ایلام و دو تن از ائمه‌ی جمعه‌ی استان، با ذکر نام و شهرستان محل حضور ائمه‌ی جمعه چند شهرستان‌ آنها را مبرا از زندگی اشرافی دانسته‌اید، هدف شما از این افاضات طولانی و انتشار این یادداشت دوپهلو چیست؟
به تبلیغات زودهنگام و غیرقانونی برای شخص خاص در انتخابات ریاست‌جمهوری با استفاده از جایگاه و لباس مقدستان روی آورده‌اید و همچنین  آیت‌الله علم‌الهدی را شجاع‌ترین نماینده‌ی ولی‌فقیه در کشور دانسته‌اید که انتظار می‌رفت جنابعالی متر و معیاری برای این عرایضتان داشته باشید.
در پایان امیدواریم آگاه باشید که همان مبلغ اندکی که جنابتان به عنوان حق الزحمه‌ی نماز جمعه‌ی ایوان دریافت می‌نمایید و بارها از آن اظهار نارضایتی نموده و با درآمد فرماندار قیاس می‌کنید ،برای طلبه‌ها و روحانیون ایلامی که در قم و ایلام منبع درآمدی ندارند مدینه‌ی فاضله است.
لازم به ذکر است که این سایت بار دیگر پاسخ آن شیخ  سخنران را عنقریب خواهد داد.

والسلام علیکم والرحمت الله

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group