▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

يكشنبه 1 ارديبهشت 1398 Sunday 21 April 2019 15 شعبان 1440

آخرین اخبار سایت

ويرا منتشر كرد:

حاشيه و متن نخستين نشست خبري استاندار ايلام

سايت ویرا- رسانه ها چشم و گوش نظام و مسئولین هستند و از رسانه‌های انتظار دارم از تشکیل باند و تیم رسانه‌ای پرهیز نموده و وحدت رویه داشته باشند‌.

رسما اصلاح‌طلب بودم و هستم و از سال ۶۰ با تفکر تند شروع کردم و اکنون به اجرایی معتدل رسیده‌ام.

اکنون گرایش اعتدالی دارم و از نیروهای اصلاح‌طلب و اصولگرای معتدل استفاده خواهیم کرد.

افراطی گری را از هر دو جناح نمی‌پذیریم .

در اوایل حضورم در ایلام تعدادی از مدیران چهار محالی با من آمدند اما از آن افراد استفاده نخواهم کرد ولی اگر ناچار باشیم از جای دیگر مدیر خواهم آورد. قطعا بیشتر از نیروهای توانمند خود استان ایلام استفاده خواهیم کرد.

مرزهای جدید، زیرساخت‌های راه، مهار آب‌های مرزی و تصویب منطقه‌ویژه مهران و انشاءالله منطقه‌ی آزاد از برکات اربعین و ظرفیت استان هستند.

استاندار ایلام گفت:بهادری از نیروهای توانمند استان است که مخالف‌هایی نیز داشت ولی به این سمت منصوب شد.

استاندار ایلام در نشست خبری با رسانه‌ها گفت :کماکان روز پنج شنبه تعطیل رسمی است و فعلا برنامه‌ای برای تغییر نداریم.

یک هزار و ۷۸۰ میلیارد در حوزه‌ی آب و خاک در استان سرمایه‌گذاری ملی شده است.

ایجاد صنایع تبدیلی در حوزه‌ی نفت، گاز و پتروشیمی از اولویت‌های اصلی ماست.

نادیده گرفتن خدمات مدیران قبلی نادیده گرفتن خدمات نظام است.

هم بنده و هم مهندس مروارید قوی‌ترین و ضعیف ترین استاندار بعد از انقلاب نبوده‌ایم.

مروارید منسوب به ایلام بوده اند و تمام توان خود را بکار گرفته‌اند و ما هم همان روند را ادامه می‌دهیم و اگر ضعفی بوده است برطرف می‌کنیم.

کشاورزی در ایلام بیشتر در بخش غلات بوده است که باید با تغییر الگوی کاشت به سمت درختان مثمر مثل پسته پیش برویم.

از حاشیه دور شده و به متن بپردازیم و اگر انتقاد نباشد با رکود مواجه می شویم ولی از تهمت و توهین پرهیز کنیم.

رسانه‌ها انتقاد کنند ولی انتقادها مایه‌دار باشند.

اگر گفتیم مدیران درب اتاق وزیران را بلرزانند منظورمان این است که با طرح‌های توجیهی اعتبار بگیرند برای استان.

سلیمانی دشتکی گفت: فرمانداران و بخشداران را بر اساس تفکر سیاسی و همراهی با سیاست‌های دولت انتخاب می‌کنم و برای ایجاد تغییرات شتابزده عمل نخواهم کرد.

برای تغییر مدیران درصد تعیین نمی‌کنم ولی توانمندی و تخصص و همراهی با دولت شرط ماندگاری مدیران است

هر کدام از مدیران آمار غلطی به رسانه‌ها دادند علاوه بر انتشار به خود من هم گزارش کنند.

سلیمانی اولویت فعلی استان را برگزار نمودن باشکوه اربعین و تکمیل زیرساخت‌های اربعین عنوان کرد.

در بخش سرمایه‌گذاری و جهت رفع بروکراسی اداری هیچ نامه‌ای بیشتر از ۲۴ ساعت در دفتر استاندار نخواهد ماند و نباید نامه‌ای بیشتر از این زمان در دفتر مدیران بماند.

استاندار یک مقدار دیسک کمر دارند و با مزاح گفت:هر مدیری از من که یک پایم لنگ است عقب بماند باید از مدیریت استان برود. تعارف نداریم و اهل نازکشیدن مدیران نیستم.

مدیران فعلی استان تخریب نشوند و مدیرانی که توانمند باشند را قطعا حفظ خواهیم کرد ولی مدیرانی که سه تا چهار سال بوده‌اند بایستی جای خود را به افراد با انگیزه دهند.

دکتر عسگری ۷ سال در سمت معاون استاندار بوده‌اند و می‌توانند در سنگر دیگری خدمت کنند . استعفای مهندس پولادی منطقی بود و پذیرفته شد.

ستاد توسعه در استان تشکیل شود ولی هم این ستاد، هم سیاسیون و هم رسانه‌ها در امر انتصاب‌ها و امور سیاسی دخالت نکنند.

حاشیه‌‌نگاری ویرا از نخستین نشست خبری قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام با رسانه‌های گروهی استان

حاشیه‌‌ی نخست اولین نشست خبری استاندار، برگزار نمودن آن در روز پنج‌شنبه بود که استقبال چشمگیری از این نشست از سوی خبرنگاران صورت نگرفت. رسانه‌های مجازی دعوت نشده بودند و صندلی‌های خالی زیادی به چشم خورد.

نشست خبری نسبتا "کیفی و جون‌دار" و البته پرحاشیه‌ای از سوی اهالی رسانه بود. در این نشست بیشتر پرسشگران یا از مهندس مروارید دفاع کردند یا از ایشان انتقاد کردند.

بخش زیادی از وقت جلسه به تقابل مخالفین و موافقین مروارید اختصاص یافت و گاهی فکر می‌کردیم نشست خبری استاندار سابق ایلام است. از قشر بانوان یکی دو نفر سوال پرسیدند.

جمعی از پیشکسوتان رسانه‌ای حضور داشتند اما تعدادی دیگر نیز حضور نداشتند. رسانه‌های اصولگرا که زودتر به نشست خبری رفته بودند در صدر مجلس نشسته و حمایت، تعریف و دفاع خوبی از سلیمانی ؛ استاندار ایلام داشتند و شاید دلیل اصلی آن ارتباط نامناسب حوزه‌ی روابط عمومی استاندار با انها در طول چهار سال حضور مروارید استاندار سابق باشد. تعدادی از خبرنگاران منتقد حوزه‌ی اطلاع‌رسانی و وضعیت رسانه‌ها در چهار سال گذشته بودند. غلظت نقدها بر مروارید از دفاع از او بیشتر بود.

سلیمانی استاندار ایلام گفت: ۱۷ سال معلم بوده است و اندازه‌ی تمام خبرنگاران سخن گفت و چیزی جز این از استانداری که سابقه‌ی معلمی دارد انتظار نمی‌رفت.

سلیمانی برخلاف مهندس مروارید و عباس‌زاده مشکینی(دو استاندار قبلی) در این نشست بارها سخن خبرنگاران را قطع کرد و در آن لحظه پاسخ گفت که در برخی موراد توام با تقابل بود. سلیمانی البته تمام سوالات را یادداشت و همه‌ی آنها را پاسخ گفت که نقطه‌ی قوت او بود.

اشراف جناب سلیمانی دشتکی بر نشست خبری قابل قبول بود و معلوم بود دست به خنده‌ی ایشان نیز خوب است که طنزپردازان استان را بیش از پیش امیدوار نمود.

پای شیطان هم به نشست خبری باز شد . وجه تسمیه و تشابه منطقه‌ی بان‌رحمان و بان‌شیطان بین مهران و ملکشاهی دست‌مایه‌ی طنز استاندار ایلام شد و سلیمانی با مزاح و خنده گفت: این منطقه‌ قبلا بان‌شیطان بوده که به بانرحمان تبدیل شده است.

در نشست خبری تنها معاون استانداری که حضور داشت و تعدادی از خبرنگاران به وفور از او تعریف و تمجید نمودند حسین کلانتری بود. سلیمانی به کلانتری در نشست خبری" تشر "زد که بلند تر حرف بزنید و مقرر شد در اربعین مکانی برای اسکان خبرنگاران در مهران در نظر گرفته شود.

علی‌رغم حضور مدیران حوزه‌ی فرهنگ اما باز هم از مسائل فرهنگی هنری استان سوالی مطرح نشد.سلیمانی در این نشست عنوان کرد مدیرانی که سه چهار سال بوده‌اند پس از بررسی عملکرد تغییر خواهند کرد. پیشنهاد ما این است که ۲۰ مدیر ایلامی به چهار محال و ۲۰ مدیر چهارمحالی به ایلام در نقل و انتقالات پاییزی به صورت قرضی منتقل شوند چون ۹۰ درصد مدیران استان بالای ۳ تا چهار سال سابقه‌ی مدیریت دارند.

نکته‌‌ی جالب و پایانی در آغوش هم قرار گرفتن رسانه‌های اصلاح‌طلب و اصولگرا و مستقل پس از پایان جلسه و روبوسی با استاندار جدید بود.

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group